Zdrowie

Psychologia badawcza i sądowa

Środowiska pracy psychologów różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia. Na przykład psychologowie kliniczni, szkolni i doradcy w prywatnej praktyce często mają swoje biura i wyznaczają własne godziny pracy. Osoby zatrudnione w szpitalach, domach opieki zdrowotnej i innych placówkach leczniczych mogą pracować na zmianach, które obejmują wieczory i weekendy. Ci, którzy pracują w szkołach i klinikach, zazwyczaj pracują w zwykłych godzinach dziennych. Większość psychologów w rządzie i przemyśle ma ustrukturyzowane harmonogramy.

Psychologowie badawczy w mieście Warszawa

Psycholog http://www.strefazmiany.pl/ zatrudniony przez wydziały w kolegiach i uczelniach dzieli czas między nauczaniem a badaniami. Wielu z nich prowadzi praktyki konsultingowe w niepełnym wymiarze godzin. Coraz częściej duża liczba psychologów pracuje w ramach zespołu, konsultując się z innymi psychologami i specjalistami medycznymi. Psychologowie badawczy pracują w uniwersyteckich i prywatnych ośrodkach badawczych oraz w organizacjach biznesowych, organizacjach non-profit i organizacjach rządowych. Badają zachowanie zarówno ludzi, jak i zwierząt, takich jak szczury, małpy i gołębie. Najważniejsze obszary badań w badaniach eksperymentalnych obejmują motywację, myślenie, uwagę, uczenia się i pamięć, procesy zmysłowe i percepcyjne, skutki nadużywania substancji oraz czynniki genetyczne i neurologiczne mające wpływ na zachowanie.

Psychologowie sądowi w Warszawie

Psychologowie sądowi wykorzystują zasady psychologiczne w systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i sądowych, aby pomóc sędziom, adwokatom i innym prawnikom zrozumieć psychologiczne ustalenia konkretnego przypadku. Zazwyczaj są oni wyznaczeni na ekspertów i specjalizują się zazwyczaj w jednej z trzech dziedzin: sądu rodzinnego, sądu cywilnego i sądu karnego. Psychologowie sądowi, którzy pracują w sądzie rodzinnym, mogą również oferować usługi psychoterapeutyczne, przeprowadzać oceny w zakresie opieki nad dzieckiem lub zbadać doniesienia o nadużyciach z dzieci. Osoby pracujące w sądach cywilnych mogą oceniać kompetencje, dostarczać drugich opinii i przeprowadzać psychoterapię ofiar przestępstw. Psychologowie często przeprowadzają ocenę kompetencji umysłowych, pracy z świadkami i oceniają nieletnich lub dorosłych przestępców.

Napisz komentarz