Zdrowe porady

Zmień styl życia na lepszy, czyli jak się zdrowo odżywiać?

Jedzenie nie służy tylko zaspakajaniu głodu czy też przyjemności, ale przede wszystkim potrzebne jest do odżywienia organizmu. W związku z tym powinniśmy wziąć pod lupę to, co spożywamy. Jeśli jemy wysoko przetworzone produkty, to nic dziwnego, że cierpimy na niedobory witamin i minerałów. Gotowa żywność nie jest uboga w składniki odżywcze. Nie znajdziemy w niej enzymów czy też przeciwutleniaczy. Z całą pewnością zdrowe odżywianie to najlepsza inwestycja. Jak zatem wprowadzić to w życie?

Zmień styl życia na lepszy, czyli jak się zdrowo odżywiać?

Jak często można usłyszeć, że ktoś nie ma czasu czy też pieniędzy na zdrowe odżywianie. Okazuje się jednak, że takie osoby marnują znacznie więcej czasu niż te, które prowadzą zdrowy styl życia. Pamiętajmy o tym, że musimy regularnie dostarczać orgiazmowi energii w postaci jedzenia, a więc niezależnie od tego czy mamy dużo obowiązków czy też cały dzień siedzimy w domu przed telewizorem, konieczne jest zjedzenie czegoś. Mitem jest też to, że zdrowe jedzenie jest niesmaczne. Nie ma niczego bardziej mylnego. Niestety osoby pochłaniające przetworzoną żywność, która obfituje we wzmacniacze smaku, nie jest w stanie docenić naturalnego smaku produktów żywnościowych. Gotowy sok o smaku malinowym? Nie jest w stanie przebić smaku świeżo wyciśniętego soku z malin. Nie mówiąc tutaj już braku prozdrowotnych substancji w takim chemicznym wynalazku, który zawiera przede wszystkim cukier i sztuczne dodatki. Zdrowe odżywianie należy wprowadzać stopniowo, ale na trwale. Odbije się to korzystnie zarówno na naszym wyglądzie, jak i samopoczuciu.

Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, to przejrzyjmy swoją lodówkę i szafki. Wyrzućmy z nich produkty wysoko przetworzone, czyli te z białej mąki i rafinowanego cukru, zawierające glutaminian sodu, tłuszcze utwardzone, słodycze i napoje gazowane. Pójdźmy na zakupy i zainwestujmy w oleje zimnotłoczone, produkty pełnoziarniste, kasze, ryz, naturalne przyprawy, słodziki typu stewia czy erytrol, nasiona, strączki, orzechy i pestki. Mięso kupujmy od zaufanego rzeźnika, a jaja od kur z wolnego wybiegu. Mleko najlepiej świeże od rolnika, z którego można samodzielnie przygotować sery, jogurty czy kefiry. Nasza dieta powinna być urozmaicona, aby dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Napisz komentarz