Uroda

Idealnie wypełnione usta, czyli makijaż permanentny

Jednym z najpopularniejszych zabiegów makijażu permanentnego jest ten, który świetnie konturuje usta i sprawia, że wyglądają one dobrze niezależnie od sytuacji.

Trwałe konturowanie i kolorowanie ust

Zabieg konturowania warg jest najlepszy dla kobiet, które posiadają ładne, pełne i symetryczne usta, a chcą jedynie nadać im naturalny i wyraźny kontur. Cała procedura polega wtedy na podkreśleniu ust zgodnie z ich naturalnym kolorem i kształtem. Tego rodzaju makijaż permanentny jest przeznaczony dla pań, które oczekują jedynie delikatnego efektu po przebytym zabiegu. Istnieją jednak jeszcze trzy inne opcje, które wprowadzają trochę więcej zmian. Są to zabiegi takie jak:
Konturowanie ust i cieniowanie ich koloru – dochodzi tutaj do uwydatnienia ust. Zarysowuje się ich kontur, a następnie lekko cieniuje obszar, który się pod nim znajduje, co da efekt „rozmazanej pomadki”. Środek ust zostawia się wolny. Stosuje się tutaj różnorodne kolory: od bardzo delikatnych, aż po mocniejsze. Tego rodzaju metoda pozwala na przykład na zniwelowanie asymetrii oraz na delikatne powiększenie ust.
Wypełnienie ust kolorem – pigment wprowadza się na całe wargi: podkreślając nie tylko kontury, ale całą ich barwę. Ta metoda polecana jest kobietom, które mają dość wąskie usta oraz wszystkim tym, które w pewnym wieku mają problem „zlewania się” koloru ust z karnacją skóry. Dzięki takiemu zabiegowi wypełnienia, wargi nabiorą idealnego kształtu, a poza tym będą pełniejsze i symetryczne. Będą miały także bardziej intensywny kolor (z efektem optycznego powiększenia).
Delikatne rozjaśnienie – tutaj, tuż nad górna wargą dodaje się dodatkowe rozświetlenie, które niweluje ewentualne nierówności i przebarwienia wokół ust. Metoda ta spowoduje ich powiększenie, a także optycznie je uwypukli.

Po więcej informacji w temacie makijażu permanentnego zapraszamy na witrynę : http://www.make-upwroc.pl/o-firmie/makijaz-permanentny/

Przygotowania do zabiegu

Aby efekt był idealny, do całej procedury trzeba się odpowiednio przygotować. Aby uniknąć bardzo niewskazanej opryszczki, kilka dni wcześniej warto jest przyjmować preparat, który zdoła jej zapobiec. Należy pamiętać, że procedury nie można wykonać, jeżeli opryszczka jest aktywna. Można do niej przystąpić dopiero po całkowitym zaleczeniu opryszczki (co trwa około dwa-trzy tygodnie). Suche usta, czy skórę trzeba nawilżać i złuszczać. Pozwoli to później na lepszą chłonność pigmentu, a więc wpłynie na efektywność całego zabiegu. W dniu wykonywania makijażu permanentnego, nie można stosować leków i substancji rozrzedzających krew (aspiryna, ibuprofen). Nie wolno także spożywać alkoholu, wspominają kosmetyczki z Wrocławia.

Napisz komentarz